Varaosahaku

Kytkinkopantiiviste Suzuki Hayabusa 1999->, B-King 2008-2011 - Cometic

19,00€

Tuotekoodi: EC370032AFM

 NORMAALISTI VARASTOTUOTE

Kytkinkopantiiviste Suzuki Hayabusa & B-King (AFM) - Cometic | Dragrace.fi

Kytkinkopantiiviste Suzuki Hayabusa / B-King (AFM)

Ammattitason tiiveyttä ja helppoa huollettavuutta

Cometic EC370032AFM on ensiluokkainen kytkinkopantiiviste, joka on valmistettu patentoidusta AFM (Aluminized Foam Material) -materiaalista. Tämä materiaali on suunniteltu erityisesti kohteisiin, joissa tiivisteeltä vaaditaan poikkeuksellista kestävyyttä ja kykyä tiivistää ilman sotkuisia tiivisteliimoja.

AFM-tiivisteen ytimenä toimii alumiinilevy, jonka molemmin puolin on vulkanoitu korkealaatuinen synteettinen kumikerros. Rakenteen ansiosta tiiviste on jäykkä, helppo asentaa ja se säilyttää muotonsa erinomaisesti. Kilpakäytössä AFM-tiivisteet ovat suosittuja, sillä ne voidaan usein irrottaa ja käyttää uudelleen kytkinhuoltojen yhteydessä.

AFM-materiaalin edut:
  • Ei tarvitse tiivisteliimaa: Tiivistää luotettavasti kuivana, mikä helpottaa kopan irrottamista ja pintojen puhdistusta.
  • Uudelleenkäytettävä: Mikäli tiiviste on ehjä ja puhdas, se voidaan asentaa uudelleen.
  • Erinomainen lämmönkesto: Suunniteltu kestämään moottorin kuumimmatkin olosuhteet ilman haurastumista.
  • Täydellinen istuvuus: Laser-leikattu tarkasti alkuperäisen kytkinkopan muotojen mukaan.
Tekniset tiedot ja sopivuus:
Tuotekoodi: EC370032AFM
Valmistaja: Cometic Gasket (USA)
Materiaali: AFM (Aluminized Foam Material)
Suzuki Hayabusa: 1999 - 2026
Suzuki B-King: 2008 - 2011
Paksuus: .032" (n. 0,8 mm)

Huom! AFM-tiiviste asennetaan puhtaille ja kuiville pinnoille. Älä käytä asennuksessa tiivistesilikonia, jotta uudelleenkäytettävyys säilyy.

Sopivuus
Merkki Malli Vuosimallit
Suzuki Hayabusa GSX 1300 R 1999 - 2026
Suzuki B-King 2008 - 2011
Valmistaja