Varaosahaku

Öljytiiviste Suzuki 10x20x5 - OEM

6,50€

Tuotekoodi: 0928310005

 NORMAALISTI VARASTOTUOTE

Öljytiiviste Suzuki 10x20x5 OEM | Dragrace.fi
Suzuki Genuine Parts

Alkuperäinen Öljytiiviste (OEM)

Estä öljyvuodot ja varmista moottorin tiiveys alkuperäisellä Suzuki-öljytiivisteellä. Tämä tarkkamittainen 10x20x5 mm stefa on aito Suzuki Genuine Part, jota käytetään useissa moottoripyörämalleissa kriittisten läpivientien, kuten kytkimen painetangon tai vaihdemekanismin pienten akseleiden tiivistämiseen. Alkuperäinen materiaali takaa optimaalisen keston moottoriöljyä ja lämpöä vastaan.

Tekniset tiedot
TuotetyyppiAlkuperäinen öljytiiviste (stefa)
OEM-numero09283-10005 (0928310005)
Mitat10 x 20 x 5 mm
Käyttökohteet Kytkimen painetangon läpivienti, vaihdemekanismin osat (mallikohtainen).
Yhteensopivuus Suzuki GSX-R 600 / 750 / 1000
Suzuki GSX1300R Hayabusa
Suzuki GSF Bandit / DL V-Strom
ValmistajaSuzuki Motor Corporation
Ominaisuudet ja edut
  • Aito OEM-laatu: Valmistettu vastaamaan moottorin alkuperäisiä teknisiä vaatimuksia tiiveydestä.
  • Tarkka mitoitus: 10 x 20 x 5 mm koko varmistaa, että tiiviste istuu napakasti ja estää tihkumisen eturattaan alueella.
  • Kestävyys: Korkealaatuinen kumiseos sietää kitkaa ja jatkuvaa aksiaalista liikettä halkeilematta.
  • Luotettava suojaus: Estää ulkoisen lian ja ketjurasvan pääsyn moottorin sisäpuolelle.
HUOMIOITAVAA ASENNUKSESTA:
Öljyvuoto eturattaan suojan takana on usein merkki tämän tiivisteen tai kytkinakselin stefan kulumisesta. Ennen uuden tiivisteen asennusta puhdista painetanko ja asennusreikä huolellisesti. Voitele tiivisteen huuli kevyesti puhtaalla moottoriöljyllä, jotta se liukuu paikalleen vaurioitumatta.
Valmistaja