Varaosahaku

Alatiivistesarja Yamaha YZF-R1 2004-2008 - Cometic

30,00€

Tuotekoodi: C8688

 NORMAALISTI VARASTOTUOTE

Cometic Alatiivistesarja Yamaha YZF-R1 (2004-2008) - Dragrace.fi
Gasket Performance Solutions - Made in USA

Cometic Alatiivistesarja Yamaha YZF-R1

Varmista Yamaha-moottorisi alakerran täydellinen tiiveys maailman johtavan tiivistevalmistajan, Cometic Gasketin, laadukkaalla alatiivistesarjalla. Tämä kattava sarja on suunniteltu tarjoamaan poikkeuksellinen kestävyys ja täysin vuodoton asennus niin vaativaan katuajoon kuin kilpakäyttöön.

Tuotetiedot:
Tuotetyyppi: Alatiivistesarja (Lower Gasket Kit)
Valmistaja: Cometic Gasket
Valmistusmaa: USA
Sopivuus: Yamaha YZF-R1
Vuosimallit: 2004–2008
Käyttökohteet: Moottoriremontit ja huoltokäyttö
Miksi valita Cometic-alatiivistesarja?
  • Ensiluokkaiset materiaalit: Tiivisteet on valmistettu edistyksellisistä kumi- ja metalliyhdistelmistä, mitkä takaavat erinomaisen mekaanisen kestävyyden ja lämmönsiedon.
  • Varma ja tiivis istuvuus: Cometic-tiivisteet on koneistettu tarkkojen toleranssien mukaan, mikä varmistaa täydellisen sopivuuden lohkojen pintojen välille ja ehkäisee tehokkaasti öljyvuotoja.
  • Suuri kemiallinen kestävyys: Tiivistemateriaalit kestävät poikkeuksellisen hyvin korkeita moottorilämpötiloja sekä synteettisiä moottoriöljyjä ja lisäaineita.
  • Luotettu kisa-alustalla: Cometic on moottoriurheilun ammattilaisten ykkösvalinta ympäri maailman – niin kiihdytysraiteilla kuin ratasarjoissa.
Huomio asennuksessa: Parhaan tiivistystuloksen saavuttamiseksi Cometic-alatiivistesarjan tiivisteet tulee aina asentaa täysin puhtaille, suorille ja rasvattomille tiivistepinnoille. Noudata aina moottorin valmistajan ilmoittamia lohkopulttien kiristysmomentteja ja -järjestystä.

Kun haluat suojata tehokkaan Yamaha YZF-R1 -moottorisi haastavilta öljyvuodoilta, Cometic tarjoaa ammattitason ratkaisun, joka täyttää ja ylittää alkuperäisvaatimukset.

Sopivuus
Merkki Malli Vuosimallit
Yamaha YZF-R1 2004 - 2008
Valmistaja